HAKKIMDA

BEN.

   Merhaba!

   Ben Aytiti.  Bu isim çocukken anne ve babamın, şimdide çoğunlukla annemin beni çağırma şekli. Kendime yeni bir niyet edindiğimde ve kendi düşüncelerimi, eleştirilerimi, mesleki bilgilerimi sizinle paylaşmak için bu yola çıktığımda, bana özgü bu çağrılma şeklini rumuz olarak kullanmanın beni daha iyi hissettireceğini düşündüm. Hatta eşimle düşündük. ‘’ Sence bana ait bir bloğun ismi ne olmalı?’’ diye sorduğumda yaklaşık 5 saniye düşünüp ‘’ Aytiti’’ dedi.

  Yukarıda ki kısımdan anlayacağınız üzere evliyim, ev hanımıyım ve İç Mimarım. Her gün 10 sayfa bile olsa kitap okumaya çalışan, özellikle film ve belgesel izlemekten çokça keyif alan, her yeni günde kendine yeni bir şeyler katmanın çabasında olan bir insanım.

   Üniversitede hayatıma giren ve bende olumlu içsel değişimlere sebep olan pek sevdiğim Muteber hocam bir proje teslim günü bana ve diğer grup arkadaşlarıma çikolata hediye etmişti. Her çikolatanın üzerinde de bantlanmış kâğıtlar vardı. Benim kâğıdımın içinde Nil Karaibrahimgil’in Gençliğime Sevgilerle kitabından kelimeler yer alıyordu. ‘’ Böbürlenme. Kibirlenme. Köpürme. Abart. Çoğalt. Parlat. ‘’ O günden beri bu altı kelimeyi kalbimin ve aklımın bir köşesinde saklamaya çalışıyorum. Olumsuz duygulardan olabildiğince uzak kalıp, sevgimi abartıp, içimdeki iyiliği çoğaltıp, kendimi parlatmaya çalışıyorum.

    Bu kendini geliştirme serüveninde yol arkadaşlığı yapmak çok keyifli olacak diye düşünüyorum.

    Görüşmek üzere.

10 Yorum

Düşüncelerini Benimle Paylaş :)

%d blogcu bunu beğendi: